Офіційний сайт Городницької селищної ради

Житомирська область, Звягельський район

6 серпня:народний календар і астровісник

Дата: 06.08.2018 10:16
Кількість переглядів: 755

Фото без опису

Нині мучеників Бориса і Гліба – перших вітчизняних святих; чи вистиг вже хліб і чому грім не вб’є рака.

Сьогодні мучеників благовірних князів Бориса і Гліба, у святому Хрещенні Романа і Давида, перших вітчизняних святих. Обидва були братами, синами Володимира Великого, і обоє загинули мученицькою смертю від руки свого брата Святополка, прозваного в народі Окаянним. У липні 1015 року Володимир помирає у своїй резиденції в Берестові поблизу Києва. Оточення факт смерті князя намагалося спочатку приховати, побоюючись, що владу захопить Святополк, якого кияни не бажали бачити на київському престолі. Улюблений син Володимира Великого Борис (він правив у Ростові) на ту пору разом із батьковим загоном був у поході проти половців. Але звістка про смерть Володимира доволі швидко дійшла до Святополка. Він примчав із військом до Києва і захопив владу. Невдовзі Святополк підступно вбив спочатку Бориса, а потім і Гліба, князя Муромського. Ярослав Новгородський (ще один брат Володимировичів) попереджав Гліба про те, що «батько наш помер, а Святополк убив Бориса», але той все одно поїхав на зустріч із братом. Без війська і без зброї. І це був цілком свідомий крок. Константинопольська патріархія, отримавши подання на канонізацію Бориса і Гліба, досить довго не могла зрозуміти, чому має канонізувати князів. Вони ж бо віддали Київ та людей, які на них сподівалися, на поталу Святополку, по-друге, своєю покірливістю наглій брехні, заздрощам та злобі, вони підштовхували Святополка до скоєння страшного гріха братовбивства… Але зрештою їх канонізували – за, як би сказали Толстой, а за ним і Ганді, «непротивление злу насилием», за цілковите слідування Христу. Рідкісний, майже унікальний випадок. Особливо, коли йдеться про владу.

Осінні Борис і Гліб (є й весняні – 15 травня) завершували дозрівання всіх хлібів, починався період найбільшого збирання грибів. Наші пращури казали: «Борис і Гліб сіють ранній хліб»; «Прийшов Борис і Гліб – вистиг у полі хліб»; «На Бориса і Гліба хутчій берися до хліба».  

З іменинами вітайте Бориса, Гліба, Христину.

Сьогодні 24-ий місячний день, яким керує потужна чоловіча енергетика. Його треба використати задля поліпшення власного здоров’я і підвищення духовного рівня. Все негативне, притаманне попередньому дню – зникне, відійде в тінь. Залишиться лише енергетичний потік – чистий, глибокий, всепроникний, який наповнюватиме кожну клітинку нашого єства силою і життям. Цей місячний день можна назвати радісним і урочистим. Не зважайте ані на зорі, ані на погоду, ані на погані новини. Не бійтеся ані громів-блискавиць, ані злих слів чи лихих поглядів. Стріньмо і проведімо день із думкою: «Сьогодні був чудовий день, а завтра буде ще ліпший».

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1907 – +8,3, а найтеплішим у 2010 –  +36,3.

Народний календар        Астровісник


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь