Офіційний сайт Городницької селищної ради

Житомирська область, Звягельський район

Туристична скарбниця Житомирщини!

Туристична скарбниця Житомирщини!

Мальовничий край, розташований на берегах річки Случ, оспіваний видатними українцями Тарасом Шевчеком і Лесею Українкою. У нього своя історія, своя доля, своя гордість.

Чарівні дивосвіти Поліського краю щедро випромінює Городницька земля, де гордо височіють насадження модрини європейської . Їх вік сягнув за півтора століття, середній діаметр дерев 70-100 см,  висота 48-50 м. Подібних насаджень модрини в Україні більше ніде не існує.

Вражає своєю красою Городницький парк – пам’ятка садово паркового мистецтва загальнодержавного значення. Заснований у 1880-1890  рр князем Чарторийським на високих мальвничим  берегах річки Случ. На площі  20 га росте 42 види екзотичних цінних деревних і понад 20 чагарникових порід. В парку прокладено мережу затишних алей і доріжок, через струмки побудовано декоративні місточки, організовано екзотичні галявини.

 Зеленошумні ліси нашого краю багаті на природно-заповідний фонд серед яких: ботанічний заказник«Городницький», гідрологічний заказник « Червоновільсікий», лісові заказники «Михеєвський», «Сторожівський», «Сапожинський», «Ліс над Случчю», ботанічний заказник «Страусове перо». У них особливий рослинний і тваринний світ, який є нашим багатством і надбанням.

    У Городницьких лісах  розквітає щовесни азалія понтійська, її природні насадження збереглися із доістиоричних часів. Вона – свідчення багатства природи, втілення невмирущості нашого краю, стійкості протии всіх вітрів історії.

Скарбниці нашої пам'яті доносять до нас з прадавніх віків і поколінь незвичайні картини та уявлення про побут, будівничуінженерію, культуру та мистецтво наших пращурів. До них належать пам'ятка архітектури XV ст. – храм на території православного Свято-Георгіївського ставропігіального монастиря. Храм вражає архітектурним оздобленням фасадів у прийнятому тоді русько-візантійському стилі, милує око пластикою форм і вдалими пропорціями основних об’ємів будівлі, а також високохудожніми настінними розписами, багатством інтер’єрів. Гордість церкви – ікона пресвятої Богородиці «Утамуй мої печалі», яка була привезена з грецького чоловічого монастиря на горі Афон у 1904 році.

З-поміж інших будівель у Городницівіхи історичної пам’яті відкривають пам’ятки архітектури місцевого значення - костел святого Антонія, будівля синагоги «Бет-Гамедауш», збудована в кінці XIX – на початку XX ст.

Біля автостради Городниця – Новоград-Волинський у 1974 р. споруджено меморіальний комплекс партизанської Слави «Партизанський дуб». Тут, у безкрайніх лісових масивах, пересікалися шляхи 10-ти партизанських з’єднань, формувались партизанські загони. На території Городниці зберігається військове кладовище, 104 братських могил і 87 одиночних могил загиблих воїнів та партизанів. Наше населення свято оберігає пам'ять про воїнів-земляків та воїнів-визволителів.

Місцевість Городницької ОТГ багата покладами граніту, торфу, піску та глини. Неподалік знаходяться родовища каоліну, які уже з кінця XVIII століття почав використовувати  КП Городницький фарфоровий завод. Унікальні експонати  розповідають про більше ніж 200-літню історію підприємства. Прекрасні вироби з фарфору, створені на заводі українськими художниками кераміки  та декоративно-ужиткового мистецтва Ніною та Юрієм Василенками, Валерієм та Наталею Албула, Володимиром Богдановим, Юхимом Гаврилюком,скульпторкою Жозефіною Діндо залишають чудове враження від побаченого.

Крізь призму століть срібні дзвони минувшини доносять до нас відгомін життя тих давніх часів, дають змогу доторкнутися до священних сторінок історії нашого рідного краю.

Тож ми завжди раді вітати вас на нашій багатій і щедрій землі!

 

 

 

 

 

 

 

         Перша письмова згадка про Городницю датується 1390 р.            Містечко розкинулось на мальовничих берегах річки – Случ. З давніх-давен Городниця була осередком культурного розвитку усього Житомирського краю, і саме тому ця місцевість становить історичну цінність не лише для жителів місцевості, але й для держави в цілому. Городниця – еталон Полісся – з древніми темними лісами, які обрамляють поля і луки, зі звивистою річкою між крутих берегів, де показуються порослі мохом скали.

 

 

  Потрапивши в наш край Ви поринете у неймовірний світ краси українського Полісся.

 

 

Прекрасні і первозданні пейзажі довкола, столітні сосни і ялини, непролазні болотяні хащі,  зачарують і назавжди закохають Вас в історію нашого краю.

Подорож до нас подарує Вам приємні враження і легке         запаморочення від чистого лісового повітря.

 

 

Ми запрошуємо Вас до хвилюючої  подорожі по нашому краю, над яким звучить вічно чарівна мелодія віків.

 

 

Костел святого Антонія Падуанського в Городниці побудували приблизно на початку ХХ століття. Архітектура вдало поєднує ознаки різних стилів: романського, неготичного, створюючи еклектичний образ будівлі.

 

 

Городницький Свято-Георгіївський ставропігіальний монастир.

Гордість церкви – ікона пресвятої Богородиці « Утамуй мої печалі», подарована паломникам нашого краю у 1904 році у Греції.

 

 

                                           Городницька селищна рада

 

 

                             Пам’ятник Героям Небесної Сотні.    

 

 

                              Городницький Будинок культури

 

Музей Городницького Фарфорового заводу відкритий в приміщенні Будинку культури.

Багаторічне Свято « Маківка Літа! »

Чудове Свято, яке проводиться на березі річки Случ, приймає гостей з сусідніх сел, району і області. Має на меті розвиток та збагачення національної культурної спадщини українського народу.

 

Щорічно гості з різних міст та країн  проходять туристичний маршрут по річці Случ на байдарках

 

       ФК « Полісся» заснований 2011р.

 

2012 р. – Володарі кубка Житомирської області! 2013,2017 рр. – Чемпіони області з футболу!

 

Вражає своєю красою Городницький парк – пам’ятка садово-паркового мистецтва. Заснований у 1880-1890 роках.

 

 

Чарівні дивосвіти Поліського дивокраю щедро випромінює наша земля у розмаї ботанічної ділянки біля Городниці,де гордо височіють насадження модрини європейської. Їх вік сягнув за півтора століття. Урочище «Модрина» - ботанічна пам’ятка природи загальнодержавного значення в Україні. Об’єкт природно-заповідного фонду Житомирської обл.

 

Городницький ботанічний заказник перебуває під охороною держави з метою збереження в природному середовищі реліктової рослини рододендрону жовтого.

Більше фото у розділі фотогалерея    https://gorodnycka-gromada.gov.ua/photo/

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь