Чому кожен має долучитися до знищення амброзії?

Дата: 10.08.2018 16:29

Чому кожен має долучитися до знищення амброзії?

Амброзія полинолиста - отруйна трав’яниста рослина, яка належить до карантинних бур’янів. Вона завдає великої шкоди не тільки сільському господарству, але і здоров’ю людини.

Людям шкідливий квітковий пилок амброзії. У період цвітіння, з середини липня до настання осінніх заморозків, серед населення спостерігається алергійне захворювання  амброзійний поліноз. Алергію викликають білки-антигени, які знаходяться в пилку амброзії. Ліків поки що проти такої алергії не існує.

Пилок, потрапляючи у ніс, бронхи, викликає сльозотечу, порушує зір, підвищує температуру тіла, відбувається різке запалення слизових оболонок верхніх дихальних шляхів, що призводить до приступів бронхіальної астми. Тому цю рослину потрібно знищувати.

Своїм виглядом амброзія схожа на коноплю, а розміром і формою листків нагадує полин гіркий (звідси і назва – полинолиста). Стебло і листя опущені, квіти зібрані у колосоподібні суцвіття.

Зустрічається рослина в основному на пустирях, обабіч доріг.

Екологи радять викорчовувати і обов’язково спалювати карантинну рослину. Адже це проблема усієї держави.

«Якщо хоч одну насінину амброзії полинолистої знайдуть в експортному зразку будь-якого українського зерна, одразу повернуть з кордону всю партію: карантин на цю рослину введено в усіх країнах Євросоюзу та колишнього СНД». Про це пише газета «Україна молода» під назвою: «Побачив – викорчуй: чому кожен має долучатися до знищення амброзії».