Україна є лідером в Європі за показниками захворюваності на кір-ВООЗ

Дата: 21.08.2018 10:04

За 6 місяців 2018 року в Україні зафіксовано найбільшу кількість хворих на кір серед країн Європи.

Про це повідомляє Всесвітня організація охорони здоров'я.

"Цього року у семи країнах регіону (Греції, Грузії, Італії, Російській Федерації, Сербії, Україні та Франції) було зафіксовано понад 1000 випадків інфекції у дітей і дорослих. Найбільше постраждала Україна, де кількість хворих перевищила 23 тисячі осіб, що становить більше половини від загальної кількості інфікованих осіб у масштабах усього Європейського регіону. В усіх вищеперелічених країнах було зареєстровано випадки смерті, пов'язані з цією хворобою. Найбільшу кількість померлих (14 осіб) зареєстровано у Сербії", - зазначили у ВООЗ.

У ВООЗ заявили, що результати останньої оцінки, проведеної Європейською регіональною комісією з верифікації елімінації кору й краснухи (РКВ), свідчать про те, що в 43 із 53 держав-членів в Європейському регіоні було перервано ендемічну передачу кору, а в 42 - ендемічну передачу краснуху.

Міжнародні експерти занепокоєні неналежним рівнем епіднагляду за хворобою і низькими показниками охоплення імунізацією у низці країн.

“Ланцюжки передачі вірусу кору зберігалися протягом понад 12 місяців у деяких країнах, які раніше перервали ендемічну передачу цієї хвороби, а тепер знову опинилися у групі ендемічних з кору країн", - зазначили у ВООЗ.

В Україні з початку року - до кінця липня захворіли 26 692 людини - 10 800 дорослих і 15 892 дітей, померло 13 осіб: дев'ятеро дітей і четверо дорослих.

Найбільше людей захворіло на кір у Львівській (всього 4989 осіб: 1568 дорослих і 3421 дитина), Закарпатській (всього 2890 осіб: 537 дорослих і 2353 дітей), Івано-Франківській (всього 2596 осіб: 744 дорослих і 1852 дітей), Одеській (всього 2063 людини: 1028 дорослих і 1035 дітей), Києві (всього 1854 людини: 1139 дорослих і 715 дітей) і Тернопільській (всього 1388 осіб: 540 дорослих і 848 дітей) областях.