Як зміняться групи продовженого дня у школах
Новий порядок створення груп подовженого дня у загальноосвітніх школах України офіційно набув чинності.
Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки.
"Відтепер для всіх шкіл України діє новий порядок створення груп подовженого дня. Відповідний наказ МОН, зареєстрований в Мін'юсті, опублікований в "Офіційному віснику України" від 31 серпня 2018 року. Через технічні проблеми на сайті вісника переглянути документ наразі можна на веб-сторінці МОН", - йдеться у повідомленні.
Головними новаціями порядку є те, що він передбачає кращі умови для дітей та вперше дає можливість відкривати інклюзивні групи. Якщо раніше групи можна було комплектувати з учнів щонайменше 4-х вікових категорій, то зараз різниця у віці учнів однієї групи не може перевищувати 2-х років. Така зміна дозволить забезпечити комфортніші умови для дітей, враховуючи їхні індивідуальні психологічні відмінності та фізичний розвиток.
У школах, розташованих в сільській та/або гірській місцевості, де здійснюється підвезення шкільним автобусом, групи можна утворювати для учнів різного віку.
![Фото без опису](https://rada.info/upload/users_files/04348786/34a496a5addbd6e412b469dbfe00e9f3.jpg)
Рішення про створення та роботу груп подовженого дня приймають засновники шкіл за письмовими зверненнями батьків чи інших законних представників учнів. Для цього в школі також має бути відповідна матеріально-технічна база та умови для харчування. Для першокласників можуть створювати умови для сну.
Зараховувати дітей до груп можна впродовж всього навчального року. Перебувати в групі подовженого дня учні мають не більш як 6 годин на день. Наповнюваність групи подовженого дня не повинна перевищувати 30 дітей. Інклюзивні та спеціальні групи створюють за заявою батьків чи інших законних представників дітей. Наповнюваність спецгрупи має бути від 6 до 12 учнів, залежно від нозології. В інклюзивних групах може бути до 30 дітей.