Ухилення від сплати аліментів

Дата: 04.09.2018 08:22

7 грудня 2017 року прийнято закон України «Про внесення змін до деяких  законодавчих актів України щодо посилення захисту прав дитини на  належне утримання шляхом вдосконалення порядку  примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів» яким внесено зміни  до статті 71 Закону України «Про виконавче провадження», а самеза наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців, державний виконавець виносить вмотивовані постанови: 1) про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі; 2) про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортними засобами - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі; 3) про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві користування вогнепальною мисливською, пневматичною та охолощеною зброєю, пристроями вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі; 4) про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві полювання - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі.

Під злісним ухиленням від сплати аліментів, згідно примітки до статті 164 Кримінального кодексу України слід розуміти будь-які дії боржника, спрямовані на невиконання рішення суду (приховування доходів, зміну місця проживання чи місця роботи без повідомлення державного виконавця, приватного виконавця тощо), які призвели до виникнення заборгованості зі сплати таких коштів у розмірі, що сукупно складають суму виплат за три місяці відповідних платежів.

Відповідальність за статтею 164 КК України - покарання у виді громадських робіт на строк від 80 до 120 годин або арешт на строк до трьох місяців, або обмеження волі на строк до двох років.

Прокурор Новоград-Волинської
місцевої прокуратури                                                                                                Д. Молюк