27 січня Міжнародний День вшанування жертв Голокосту.

Дата: 27.01.2019 19:33

Шановні земляки!
Сьогодні ми разом з Україною і світом вшановуємо пам’ять жертв Голокосту.
Це була катастрофа створена руками людини.
В 1933 році до влади в Німеччині прийшов Адольф Гітлер,який затвердив у країні націонал-соціалістичний режим,що ґрунтувався на нацистській расовій доктрині:німці – вища раса. Десятки тисяч концтаборів по всьому світу було створено для знищення євреїв, ромів, слов’ян, людей з особливими можливостями і психічними розладами.
Цей День проголошений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року, співавторами якої виступили 100 держав, в пам’ять про жертв нацистського терору під час Другої світової війни.
Під час Другої світової війни жертвами масового знищення євреїв стали близько 4,5 мільйона дорослих та півтора мільйона дітей.
27 січня 1945 року Радянська армія звільнила в'язнів найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау, у якому загинуло, за різними даними, від 1,5 до 2,2 мільйона людей.
Це наш спільний біль. Він щемить у серцях українців, ятрить рани нашої багатостраждальної землі і ми не маємо права забути ці страшні сторінки історії, забути тих, кого вирвав з життя вогненний смерч Голокосту.

Голова Городницької селищної ради Іван Онищук