Сьогодні,29 травня в смт.Городниця в Будинку культури відбулися інформаційні збори щодо створення ОСББ.

Дата: 30.05.2019 15:46

Сьогодні чимало говорять про об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, адже за цими утвореннями – майбутнє багатоквартирного сектора ЖКГ.Та все ж жителі багатоквартирних будинків не квапляться перетворюватися з власників своєї окремо взятої та відгородженої від решти світу квартири у співвласників цілого будинку, з усіма його схильними до пошкоджень комунікаціями, дахами і безкінечними проблемами прибирання та благоустрою…
В Україні статус ОСББ визначається Законом України ,,Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку”, згідно із статтею 1 цього Закону ОСББ – це юридична особа, створюється власниками для сприяння використанню їхнього власного майна та управління, утримання і використання неподільного та загального майна.
Під власним майном закон має на увазі квартири та приміщення нежитлового фонду, що належать кожному члену ОСББ окремо. А під спільним – підсобні та допоміжні приміщення житлового комплексу, його конструктивні елементи і внутрішньо будинкові мережі, які належать усім членам ОСББ на праві спільної або часткової власності (залежно від функціонального призначення).
Закон сьогодні дозволяє об’єднанню мешканців самому збирати внески (або квартплату) і раціонально їх використовувати.
Ідея ОСББ гарна ще й тим, що дає можливість поліпшити комфорт проживання мешканців будинку, при цьому дозволяє працювати без сплати податків, обов’язкових для підприємств – юридичних осіб, на що ЖЕК витрачає значні кошти.
Основні переваги мешканців будинку при створені ОСББ:
• стають власниками майна та приміщень загального користування в будинку;
• мають можливість створити власну управлінську структуру для вирішення проблеми утримання будинку;
• мають можливість покращити фізичний стан будинку і умови проживання у ньому;
• отримують механізм для розв’язання проблем спільного проживання у будинку;
• мають можливість контролювати якість ремонтних робіт у будинку;
• розширюють можливості для щоденного спілкування мешканців будинку;
• мають реальні важелі впливу на порушників загальних домовленостей;
• обирають підрядників для поліпшення якості утримання будинку і скорочення загальних витрат;
• контролюють використання видатків на утримання будинку та прибудинкової території, дотацій і субсидій;
• можуть контролювати безпеку проживання у будинку та використання прибудинкової території;
• можуть здавати в оренду місця загального користування з метою отримання прибутку для компенсації витрат.Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису