??Парламент збільшив штрафи за спалювання сухої рослинності в екосистемах України??

Дата: 14.04.2020 10:54

???? На позачерговому засіданні 13 квітня 2020 року Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою збереження довкілля щодо посилення відповідальності за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря та знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу» (№2339).

???? Адміністративні штрафи:
? за випалювання сухої трави можуть становити до 6120 гривень для звичайних громадян і до 21 420 гривень для посадових осіб;
? за знищення рослинності заповідного фонду — штраф 12 240 гривень для звичайних громадян та 30 600 гривень для посадових осіб.

???? Кримінальна відповідальність:
? за знищення чи пошкодження об’єктів рослинного світу вогнем — штраф до 153 тисяч гривень чи обмеження волі терміном від 2 до 5 років, або ж позбавлення волі на той самий термін;
? за забруднення атмосферного повітря — штраф до 61 200 гривень чи обмеження волі терміном до 3 років із позбавленням права обіймати певні посади або ж займатися певною діяльністю на той самий термін чи без цього.

???? За даними ДСНС, від початку року пожежі знищили майже 18 тисяч гектарів екосистем. Пожежники закликають не палити суху траву, бо якщо ситуація зі загоряннями не зміниться — до кінця року вигорить вся країна.