Дата: 27.03.2023 16:37

Два колективи Городницької ТГ підтвердили своє почесне звання "народний аматорський колектив"

Для підтвердження звання «Народний», згідно з Положенням, затвердженим наказом Міністерства культури України, кожні три роки проводиться атестація аматорських колективів, які удостоєні такого високого почесного звання.

17 вересня 2021 року у Будинку культури села  Броницька Гута  відбулася чергова атестація колективів Городницької  ТГ.

Народний аматорський хоровий колектив Будинку культури села Броницька Гута (художній керівник  заслужений працівник культури України Примак Валерій Олександрович) та

Народний аматорський фольклорний (зразковий) колектив Будинку культури села Червона Воляудожній керівник – Потайчук Леонід Андрійович) підтвердили свої високі почесні звання «НАРОДНИЙ».

Члени комісії, представники Житомирського обласного  центру народної творчості, одноголосно відзначили високу виконавську майстерність колективів, сценічну культуру всіх учасників та хорошу фахову підготовку художніх керівників, а також подякували учасникам художньої самодіяльності за самовіддану і натхненну працю по розвитку та примноженню культурних надбань українського народу, наголосивши, що аматорські колективи виконують величезну роботу по збереженню та популяризації української пісні, нематеріальної культурної спадщини, дають можливість для творчої самореалізації підростаючому поколінню.

Особливо вразив високоповажну атестаційну комісію Народний аматорський фольклорний (зразковий) колектив Будинку культури села Червона Воля своєю самобутністю. Згідно атестаційних вимог, учасники колективу створили свій сценічний виступ у неповторному фольклорному сценарному ключі, на фоні архівних відеофільмів минулих років, які демонструвалися на екрані впродовж усього творчого звіту, що доповнювало змістовно, художньо та дарувало глядачам незабутнє враження зустрічі з тими учасницями-берегинями, які з плином часу припинили творчу діяльність, але залишили свій яскравий слід, ставши історією древлянського краю!

Народний аматорський фольклорний (зразковий) колектив Будинку культури села Червона Воля більше шести десятків років відтворює та примножує прадавні народні свята, обряди, традиції, що є фундаментальною основою української культури, генетичним кодом української нації, адже фольклор – це душа українського народу.

Секретар Городницької селищної ради Тетяна Сергіївна Маруш від імені селищного голови висловила щиру вдячність  художнім керівникам творчих колективів за творчу працю, організацію та хорошу підготовку, а учасникам колективів за професійне виконання та сценічну культуру. Черговий раз наші творчі колективи довели свою професійність і вокальну майстерність перед поважним журі та захопленими поглядами глядачів.

Висловлюємо подяку Городницькому селищному голові Івану Анатолійовичу Онищуку за підтримку та активне сприяння у вирішенні питань щодо організації заходу, за розуміння того, що народні колективи сіл Броницька Гута та Червона Воля є гордістю, окрасою  не лише  Городницької  ТГ, а й Українського Світу.

Начальник відділу культури та туризму

Городницької селищної ради

Світлана Бабкова