Інформація для любителів кальяну.
В Україні більшає кількість прихильників затягнутись ароматним димом. Нині в багатьох закладах кальян – це вже звичайний пункт меню
Найоголовніші токсини – це канцерогенні речовини, так звані бензпірени, наприклад, формальдегід, цілі комплекси сполук, які містяться і в сигаретах, але саме в кальянах їх в десятки разів більше.
Науковці провели експеримент над групою, яка складалася з 48 добровольців віком від 18 до 34 років.
Учасникам запропонували покурити кальян впродовж півгодини. Фахівці відстежували серцевий ритм, артеріальний тиск та рівень нікотину в крові до і після куріння.
Вчені з’ясували, що сеанс куріння кальяну збільшує частоту серцевих скорочень на 16 ударів в хвилину і підвищує артеріальний тиск. Також дослідження показало, що куріння кальяну негативно впливає на показник артеріальної жорсткості – один з головних факторів ризику розвитку серцево-судинних захворювань.
Експерти переконані, що у кальяні містяться домішки, штучні хімічні речовини, які можуть завдати ще більшої шкоди здоров'ю людини. Ці речовини законодавчо заборонені до використання у виробництві звичайних сигарет
Тож висновок вчених такий: куріння кальяну прирівнюється до куріння сигарет. Таким чином, кальян становить смертельну небезпеку для людини.
КНП «Амбулаторія загальної практики і сімейної медицини» Городницької селищної ради.