Офіційний сайт Городницької селищної ради

Житомирська область, Звягельський район

Жителів Городницької громади просимо не спалювати сміття,опале листя та суху траву!

Дата: 02.10.2019 09:16
Кількість переглядів: 626

Фото без опису

Спалювання опалого листя – звична справа для жителів як восени, так і навесні. Та за цим, здавалося б, безневинним заняттям, насправді чимало шкоди і людям, і природі. Але, на жаль, люди рідко звертають на це увагу.
При згорянні рослинних залишків в повітря вивільняються шкідливі речовини – це пил, окиси азоту, угарний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук, а також бензопірен, що здатен викликати у людини ракові захворювання, та, діоксини – одні з найотрутніших для людини речовин. На присадибних ділянках рослини нерідко окропляють пестицидами, які також вивільняються у повітря при згорянні листя чи трави. Додаткова проблема полягає в тому, що з листям як правило горить і безліч різноманітного сміття, що суттєво посилює забруднення атмосфери.
Окрім безпосередньої впливу на здоров’я людини, спалювання листя і сухої трави призводить ще й до інших загроз: в сухому листі згорають зимуючі корисні комахи, такі як сонечка. Їх здобич – попелиці, лишаються зимувати на стадії яйця на гілках. Спалюючи листя восени ми створюємо умови для розвитку попелиць навесні; спалювання листя призводить до руйнації ґрунтового покриву, адже безпосередньо вигорають рослинні залишки, гинуть ґрунтоутворюючі мікроорганізми. Крім того, вони гинуть і від утворюваних при горінні важких металів; за нормальних умов, коли листя перегниває, необхідні для розвитку рослин речовини повертаються в грунт, при згорянні ж утворюється зола, не зважаючи на загальноприйняту думку, зола – дуже погане добриво і, таким чином, спалювання листя щороку призводить до все більшого збіднення ґрунту; на природних ділянках і газонах вогонь знищує насіння і коріння трав’янистих рослин, пошкоджує нижні частини дерев і кущів та верхні частини їх коріння; знищення природної листяної підстилки призводить до збільшення в 2-4 рази промерзання ґрунту; при спалюванні трави на присадибних ділянках виникає загроза перекидання вогню на природні ділянки, що веде, в свою чергу до порушення законодавства і знищення диких рослин та тварин. Саме із спалювання присадибних ділянок починається більшість степових пожеж; аналогічним чином, існує загроза лісових пожеж і загоряння житлових будинків; якщо ведеться спалювання на ділянках, через які проходять високовольтні лінії електропередач, постає нова загроза, дим і вогонь являються напівпровідниками і за відповідних умов здатні стати причиною закорочення ліній електропередач, що несе за собою руйнівні наслідки для цілих населених пунктів, промисловості, регіонів; дим від вогнищ, в туманні дні може утворювати смог і на довго зависати у повітрі, в цьому випадку погіршується видимість на дорогах, що призводить до збільшення частоти ДТП, аварій, окрім того, попадаючи у легені, смог викликає суттєве погіршення здоров’я людини; задимлені населені пункти використовують для освітлення значно більше електроенергії.
Шановні жителі Городницької ОТГ!!! Пам’ятайте!!! Згідно статті 50 Конституції України, яка гарантує кожному безпечне для життя і здоров’я довкілля, та ст. 77-1 Кодексу про адміністративні правопорушення несвідомі громадяни за самовільне спалювання сухої рослинності або її залишків несуть адміністративну та кримінальну відповідальність.Враховуючи всю вищевказану інформацію напрошується запитання, що ж робити з сухим листям?! Мінекології рекомендує компостувати листя. Для цього не треба особливих знань або зусиль. Потрібен спеціальний резервуар або просто яма, куди можна помістити листя і помірно його зволожувати, потім цим добривом можна удобрити ґрунт.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь