Оголошення
22 Вересня, 2020 р., 11:35
До уваги учасників АТО та воїнів-інтернаціоналістів!
22 Вересня, 2020 р., 11:29
Станом на 22 вересня 2020 року в Городницькій ОТГ лабораторно підтверджено 16 випадків СOVID-19. З них 3 госпіталізованих (жінка-51 рік,чоловік-49 років,жінка-57 років) і 13 на амбулаторному лікуванні (чоловіки- 46 років,14 років,53 роки,24 роки та жінки -40 років,36 років,49 років,58 років,39 років,49 років,47 років,24 роки,37 років).
17 Вересня, 2020 р., 08:16
Сьогодні свій День народження святкує інспектор військового обліку та бронювання військовозобов’язаних Костюк Володимир Олександрович.
16 Вересня, 2020 р., 10:32
На сьогоднішній день(16.09.2020) ситуація в Городницькій громаді по COVID-19 така:
15 Вересня, 2020 р., 15:30
Клієнтам «Житомиргаз Збуту» значно простіше отримувати субсидію на газ
15 Вересня, 2020 р., 15:28
02 Вересня, 2020 р., 12:19
Інформація щодо належного поводження з небезпечними відходами, які утворюються внаслідок лікування пацієнтів, хворих на гостру респіраторну хворобу COVID-19.
Департаментом екології та природних ресурсів Київської обласної державної адміністрації надано роз’яснення щодо належного поводження з небезпечними відходами, які утворюються внаслідок лікування пацієнтів, хворих на гостру респіраторну хворобу COVID-19.
Згідно з наказом Міністерства охорони здоров’я України від 25.02.2020 №521 «Про внесення зміни до Переліку особливо небезпечних, небезпечних інфекційних та паразитарних хвороб людини і носійства збудників цих хвороб», гостру респіраторну хворобу COVID-19 віднесено до особливо небезпечних інфекційних хвороб.
Відходи, які утворюються внаслідок лікування пацієнтів, хворих на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2, є небезпечними та на них розповсюджуються всі вимоги до небезпечних відходів.
Відповідно до статті 1 Закону України «Про відходи», небезпечні відходи – це відходи, що мають такі фізичні, хімічні, біологічні чи інші небезпечні властивості, які створюють або можуть створити значну небезпеку для навколишнього природного середовища і здоров’я людини та які потребують спеціальних методів і засобів поводження з ними.
Особам, як перебувають на самоізоляції чи мали контакт із хворими людьми, рекомендовано такі відходи складати в два пакети, щільно їх зав’язувати і витримувати в домашніх умовах не менше 72 годин, після чого їх можна викинути у загальний контейнер муніципальних відходів.
Для усіх інших громадян використані маски та рукавички достатньо скласти в один пакет, щільно його зав’язати і також витримати в домашніх умовах не менше 72 годин, після чого – викинути у загальний контейнер муніципальних відходів.
Також, Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України надало роз’яснення щодо дій у разі виявлення стихійних звалищ із великою кількістю медичних відходів.
В першу чергу, якщо побачили звалище медичних відходів, потрібно зафіксувати його на мобільний пристрій, установити геолокацію та повідомити про факт комунальне господарство;
– Державну екологічну інспекцію України, зателефонувавши за номерами: +38 (044) 521-20-38, 38 (044) 521-20-40, або надіслати інформацію на e-mail: info@dei.gov.ua;
– скористатись електронним сервісом Міндовкілля «Екомапа» (https://ecomapa.gov.ua/);
– звернутися до органу місцевого самоврядування
Отримана інформація буде використана для ліквідації сміттєзвалищ ВПЖКГ.
07 Серпня, 2020 р., 08:53
ОГОЛОШЕННЯ ПРО ПРОВЕДЕННЯ ГРОМАДСЬКИХ СЛУХАНЬ
05 Серпня, 2020 р., 11:06
З року в рік, з кінця літа початку осені у громаді попри попередження, люди продовжують підпалювати листя, траву та інше побутове сміття. Горить різне сміття, у соцмережах люди скаржаться, що іноді просто немає чим дихати, не можливо гуляти у дворі з дітьми чи висушити речі.Спробуємо пояснити, чому ж все таки не можна цього робити.Дуже часто спалення сухої трави переростає у великомасштабні пожежі. Швидкість поширення вогню під час яких надзвичайно висока, тому локалізувати такі пожежі на відкритих територіях дуже важко. У селах спалення сухої трави або листя на присадибних ділянках може перерости у неконтрольоване горіння.
1. Листя — це фільтр
Всі зелені рослини вбирають забруднення. Листя з повітря поглинає важкі метали, токсичні речовини. Тобто все, що ввібрало листя, при спалюванні виділяється у повітря.
Що виділяється у повітря?
Кілограм сухого листя впродовж весни та літа накопичує близько 100 міліграмів сірки, 25 мг хлористого водню, 6 мг алюмінію, 20 мг свинцю, 150 мг титану.
Крім того, тонна листя, яке тліє, виділяє більше 30 кілограмів оксиду вуглецю, який зв’язується з гемоглобіном крові, у 200-300 раз швидше, ніж кисень. Чеоез це тканини організму страждають без кисню. Звідси — запаморочення, головний біль, підвищене серцебиття, нудота.
2. Разом із листям горить сміття
Наприклад, при згорянні поліетиленового пакету в повітря потрапляє майже 70 різних хімічних сполук.
Дим з листя, що тліє, пластику та іншого сміття містить канцерогенні речовини. Вони знижують імунітет людини. Особливо вразливі діти. Дим вражає дихальні шляхи, сприяє розвитку онкологічних та алергічних захворювань. Особливо це відчувають ті, в кого хронічний бронхіт, бронхіальна астма.
Дим від спалювання листя може викликати гострі фарингіт, тонзиліт, ларингіт та трахеїт.
3. Руйнується ґрунтовий покрив
Разом із спалюванням листя згорають і рослинні залишки, гинуть ґрунтоутворюючі мікроорганізми. У полі, у парку, на газонах вогонь знищує насіння і коріння рослин, пошкоджує стовбури та коріння дерев і кущів. Якщо повністю знищити підстилку з листя, ґрунт промерзне в 2-4 рази глибше.
Якщо листя перегниває, усі речовини, необхідні для розвитку рослин, повертаються у ґрунт, а дія шкідливих речовин мінімізується. Тож спалювання листя збіднює грунт.
Екологи дослідили, що якщо щороку збирати листя у парку, ріст дерев за 20 років знизиться на 50%.
У сухому листі згорають корисні комахи, наприклад сонечка. А їхня здобич — попелиці, зимують на гілках.
При спалюванні сухої трави на полях часто гинуть зайці, їжаки, земноводні та плазуни. Це все порушує екосистему.
4. Небезпека пожежі
Спалювання трави на присадибних ділянках, стерні на полях може спричинити пожежу.
Рятувальники на гасіння сухої трави виїжджають інколи по кілька разів у день. Адже вогонь часто підбирається надто близько до будинків чи підприємств.
Якщо горить трава чи стерня на ланах, над якими проходять високовольтні лінії електропередач, можливе коротке замикання, причиною якого може стати густий дим, що є напівпровідником.
5. Смог погіршує видимість на дорогах
Дим у туманні дні утворює смог, який надовго зависає в повітрі. Погіршується видимість на дорогах, а це призводить до збільшення аварій.
6. Які закони порушуються і яке покарання очікує?
Ті, хто спалює листя чи сміття, порушують українське законодавство:
1. Стаття 50 Конституції України.
2. Статті 9 та12 Закону України "Про охорону природного навколишнього середовища".
3. Стаття 16 Закону України "Про охорону атмосферного повітря".
4. Пункти 3.6.14, 3.7.4 "Правил утримання житлових будинків та прибудинкових територій" та Пункти 3.6, 6.4.2 "Правил утримання зелених насаджень у містах та інших населених пунктах".
Згідно ст. 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, випалювання стерні, луків, пасовищ, опалого листя у парках тощо передбачає накладення штрафів: на громадян — від 170 до 340 грн; на посадових осіб — від 850 до 1190 грн. Також паліям доведеться відшкодовувати збитки.
7. То що ж робити з опалим листям?
Екологи рекомендують компостувати його. Згодом компост можна використовувати для прикореневої підкормки дерев і кущів.